Aktivity

Exkurzia IKEA – Malacky

IKEA je švédska nábytkárska firma, zameriavajúca sa na predaj a výrobu nábytku a bytových doplnkov. Vlastní a prevádzkuje sieť predajní v Európe, Ázii, v USA a Austrálii.
Jedna zo skladových pobočiek sa nachádza aj u nás na Slovensku, a to v Malackách. Do tejto pobočky sme sa trieda 2.B vybrali na exkurziu, ktorá sa uskutočnila 27. februára.

Hneď na začiatku sme boli ohromení nádhernou modernou architektúrou, ktorá zdobila vstupnú halu.

IKEA si rovnako ako svojich zamestnancov váži aj ľudí, ktorí tam prišli na exkurziu, o čom nás presvedčili naozaj pestré švédske stoly.

Naša prednáška začala zhruba o 10:00. Dostali sme bezpečnostné pokyny, vhodné oblečenie, štuple do uší a mohli sme sa plní očakávania vydať na našu exkurziu. A tá naozaj stála za to! Areál IKEY bol obrovský. V každej z budov sa odohrávalo veľa zaujímavých činností, ktoré sú dôležité pre fungovanie veľkoskladu v Malackách. Podnik sa môže pochváliť najmodernejšími výrobnými technológiami. Dokonca nám aj ukázali prístroj, ktorý je vyrobený špeciálne IKEOU a nemá ho žiaden iný podnik na svete. Po podniku sa premávalo veľa samo ovládacích vozíkov, ktoré zamestnancom pomáhali a uľahčovali prácu.

Po zaujímavej exkurzii sme mali prednášku o účtovníctve a o tom, ako funguje v tomto podniku. Povedali nám veľa zaujímavých vecí a skúseností, ktoré môžeme využiť v našom pracovnom živote. Nakoniec sme dostali malý darček v podobe zápisníku a pera, ktoré už využívame na hodinách v našej škole 😊.

Myslím si, že môžem povedať za celú triedu 2.B, že sa jednalo naozaj o veľmi zaujímavú a zábavnú exkurziu a dúfame, že ešte zažijeme mnoho takýchto výletov. Chceme aj poďakovať pani profesorke Kupčulákovej a pani profesorke Molčanovej za to, že nás na exkurziu zobrali. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na IKEU. Ďakujeme!

 

Erik Fulop 2.B

 

Kontakty

Obchodná akadémia, Dudova 4, 851 02 Bratislava